Jak wyregulować drzwi zewnętrzne aluminiowe?

 In Blog

Czy wiesz, że właściwa regulacja drzwi zewnętrznych aluminiowych zapobiega uciekaniu ciepła z domu? To nie wszystko, ponieważ skutecznie eliminuje przeciągi, a nawet wycisza hałasy dobiegające z zewnątrz. W efekcie tego wyregulowane drzwi to gwarancja niższych rachunków za prąd, a co za tym idzie – oszczędności finansowych. Dlatego we wpisie podpowiadamy, jak wyregulować drzwi zewnętrzne aluminiowe samodzielnie, w prosty i szybko sposób. Sprawdź!

 Jak wyregulować drzwi aluminiowe?

W pierwszej kolejności dokładnie zweryfikuj, czy drzwi zewnętrzne na pewno wymagają regulacji. W jaki sposób? Najprostszy z możliwych – wsuń zwykłą kartkę papieru między ościeżnicę i skrzydło po zewnętrznej stronie. Jeśli po zamknięciu zsunie się, to znaczy, że drzwi powinny zostać wyregulowane. O tej konieczności poinformują Cię także regularne skrzypienia i piski, przeciągi oraz podmuchy zimna napływające od wejścia. Jednak test z kartką to najskuteczniejsze potwierdzenie domowym sposobem.

Drzwi aluminiowe – regulacja krok po kroku

Do regulacji drzwi aluminiowych idealnie nada się poziomica oraz klucz imbusowy, który znajduje się w większości domowych skrzynek z narzędziami. To charakterystyczny model o prostym kształcie z końcówką wygiętą w literę L. Właśnie tym kluczem dokonasz wybranej regulacji: ustawisz nachodzenie skrzydła na ościeżnicę lub poprawisz docisk drzwi do ościeżnicy, ewentualnie wykonasz te dwie czynności jednocześnie.

Jak wyregulować nachodzenie skrzydła na ościeżnicę? Najpierw zaznacz ołówkiem na framudze miejsca, w których styka się ona z krawędziami zamkniętych drzwi. Następnie uchyl je i zmierz za pomocą poziomicy odległość narysowanych kresek od wewnętrznej krawędzi futryny. Jeśli nie są równe, wówczas wyreguluj śruby w górnej części zawiasów. Na koniec ponów test z oznaczeniami ołówkiem, by sprawdzić, czy tym razem odległości są identyczne.

A jak przebiega regulacja docisku drzwi do ościeżnicy? Wystarczy, że dokręcisz wkręty regulujące, które znajdują się w dolnej części zawiasów. I gotowe!

Drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe

Drzwi dwuskrzydłowe często znajdują zastosowanie na tarasach i balkonach. I w tym przypadku należy dokonać regulacji pionowej w zawiasach dolnych oraz regulacji poziomej w zawiasach górnych. Zwiększenie lub zmniejszenie docisku skrzydła drzwiowego jest możliwe w trakcie regulacji mimośrodowych rolek ryglujących, gdzie z reguły wystarczy własnoręcznie przestawić rolkę przez jej obrót w konkretnym kierunku. To również nic skomplikowanego!

Drzwi aluminiowe przeszklone

Regulacja drzwi z przeszkleniami przebiega w identyczny sposób jak bez. Niektórzy decydują się na wyjęcie przeszkleń w trakcie tej czynności, ale to zazwyczaj tylko podczas bardzo skomplikowanych regulacji oraz dodatkowych zajęć montażowych. Dla pewności możesz poprosić też drugą osobę o asekurację przeszkleń, gdyby coś poszło niezgodnie z planem.

Drzwi aluminiowe przesuwne

Niezależnie od tego, czy chcesz wyregulować drzwi zwykłe, dwuskrzydłowe, czy przesuwne, możesz skorzystać ze wsparcia specjalistów. Doświadczeni fachowcy błyskawicznie sprawią, że straty ciepła, nieprzyjemne skrzypienia i głośne dźwięki z zewnątrz staną się już tylko wspomnieniem. Wyregulują drzwi co do milimetra! Musisz też wiedzieć, że tak szczelne drzwi zapobiegną włamaniom, ponieważ włamywacze nie znajdą tak łatwo większej szczeliny do podważenia. Zadbasz o bezpieczeństwo swoje i najbliższych!

Drzwi aluminiowe pełne

A jeśli szukasz solidnych i eleganckich drzwi aluminiowych, poznaj ofertę sklepu Termalux. W asortymencie znajdziesz modele o przebogatej kolorystyce, w tym drewnopodobnej. Aluminiowe drzwi wyróżnia ponadczasowa trwałość, są przy tym kilka razy lżejsze niż stal, a przede wszystkim odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Nie ulegają odkształceniu i nie krzywią się pod wpływem promieni słonecznych, w efekcie czego rzadziej się rozregulowują. Jeśli więc marzysz o trwałych i eleganckich drzwiach, poznaj ofertę Termalux!