Rolety wewnętrzne materiałowe to zasłony okienne wykonane z tkaniny nawiniętej na drewniany lub metalowy wałek, podnoszone i opuszczane za pomocą sznurka, łańcuszka, sprężyny. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są dostosowane do każdego rodzaju okien, rozmaite kształty kaset kryjących mechanizm nawojowy. Rolety tkaninowe wolnowiszące można montować bezpośrednio do ramy skrzydła okiennego, ściany lub sufitu.

Materiały, które stanowią część zasłaniającą rolety wykonane są z przędzy poliestrowej charakteryzującej się niskim wskaźnikiem kurczliwości i wysoką odpornością na utratę kolorów. To ważne w przypadku osłon okiennych poddawanych silnemu działaniu promieni słonecznych. Stosując odpowiednie rodzaje materiałów, możemy osiągnąć efekt całkowitego lub częściowego zaciemnienia pomieszczenia.

aktualne-promocje
zamow-bezplatny-pomiar
zapytaj-o-cene
zamow-darmowa-wycene

W roletach tkaninowych wyróżniamy cztery podstawowe zespoły: rury nawojowej z mechanizmem sterującym, pary wieszaków służących do zamontowania rolety, tkaniny roletowej, która zatrzymuje ciepło i promienie słoneczne oraz dolnego obciążnika, którego zadaniem jest utrzymanie tkaniny w pozycji pionowej.

Zapotrzebowanie na rolety tkaninowe w kasecie z prowadnicami pojawiło się z chwilą wejścia na rynek nowej generacji okien z podwójnym pakietem szybowym. Montaż tych rolet jest szybki i nieskomplikowany. Montuje się je do listwy przyszybowej ramy okiennej, nie uszkadzając ramiaka okna. W momencie rozwijania lub zwijania tkanina prowadzona jest przez prowadnice, które utrzymują ją w pozycji równoległej do szyby nawet wtedy, kiedy jest uchylone.

Zastanawiasz się jakie rolety zewnętrzne wybrać? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w wyborze.

Sprawdź ofertę:

Rodzaje rolet

Zobacz, rodzaje rolet, które mamy w ofercie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!