Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

 In Blog

Rolety zewnętrzne już od wielu lat cieszą się sporym uznaniem zarówno wśród właścicieli domów prywatnych jak i mieszkań czy też w biurach i lokalach usługowych. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, iż roleta zewnętrzna ma sporo zastosowań, przez co staje się bardzo uniwersalnym rozwiązaniem w wielu budynkach. Rolety zewnętrze są czymś na co warto postawić zarówno wtedy, gdy chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo jak i wtedy, gdy zależy Ci na uchronieniu się przed słońcem. Warto poszukać więc takiej oferty, w której roleta będzie spełniać wszelkie oczekiwania.

Spis treści

Rolety zewnętrzne – najważniejsze informacje

Charakterystyka rolet zewnętrznych

Rodzaje rolet zewnętrznych

Jak dopasować system rolet pod swoje potrzeby?

Sposoby montażu rolet zewnętrznych

Czy warto montować rolety antywłamaniowe?

Jaki jest koszt rolet zewnętrznych?

Zastosowanie rolet w domu na przedmieściach

Rolety zewnętrzne w mieszkaniu

Podsumowanie – jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne – najważniejsze informacje

Montaż rolet zewnętrznych niesie ze sobą wiele zalet. Sporo osób decyduje się na nie głównie ze względów bezpieczeństwa, ale należy mieć na uwadze również to, że rolety zewnętrzne potrafią świetnie komponować się z wyglądem całego budynku. Dodatkowo chronią okna przed działaniem czynników atmosferycznych, przez co same okna są w stanie posłużyć znacznie dłużej. Są one również doskonałym sposobem na to, by uchronić się przed hałasem dochodzącym z ulicy. Jest to więc dobra propozycja dla osób mieszkających w centrum dużego miasta. Dodatkowym atutem jest również sterowanie roletami za pomocą pilota – zarówno z wnętrza budynku jak i będąc na zewnątrz.

Charakterystyka rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to w wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz zapewnić sobie prywatność czy też zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Są używane zarówno w domach jednorodzinnych jak i w biurowcach. Bardzo często można je spotkać też na parterze w przypadku lokali usługowych czy nawet w mieszkaniach. Zintegrowane z moskitierą doskonale natomiast chronią przed owadami. Są również w stanie uchronić pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, co przyda się bez wątpienia w przypadku pomieszczeń skierowanych na południe. Sterowanie roletami jest bardzo łatwe – odbywa się za pomocą pilota przez co ich obsługa nie stanowi problemu dla kogokolwiek.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Obecnie w ofercie wielu sklepów znajdziesz przeważnie trzy najpopularniejsze rodzaje rolet zewnętrznych. Są to rolety nadstawne, rolety natynkowe oraz rolety podtynkowe. Warto wspomnieć, że montaż tych ostatnich powinien być zaplanowany już na etapie projektowania domu lub też decyzja o ich założeniu powinna być podjęta najpóźniej przed zamówieniem okien. Wszystkie rodzaje rolet bardzo skutecznie ograniczają dostęp promieni słonecznych, co przydaje się w okresie letnim i zapewniają skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Warto pamiętać jednak o tym, by już w projekcie budynku uwzględniać montaż niektórych ich rodzajów, by wszystko mogło zostać wykonane bezproblemowo.

Jak dopasować system rolet pod swoje potrzeby?

Aby wybrać najlepsze dla siebie rolety należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie – do jakich celów mają służyć dane rolety? Dzięki temu możliwe będzie łatwiejsze określenie, który z ich rodzajów sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Warto pamiętać o tym, że wszystkie rolety zewnętrzne produkowane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu stanowią doskonały wybór dla wymagających klientów. Przy szukaniu rolet należy wybierać produkty, które spełnią wszelkie oczekiwania i które zagwarantują komfort ich użytkowania przez długi czas. Plusem jest bez wątpienia to, że rolety można dopasować kolorystycznie do elewacji budynku, co gwarantuje świetny efekt.

Sposoby montażu rolet zewnętrznych

Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne natynkowe to mogą być one bez problemu montowane w budynkach już istniejących. Można je zamontować we wnęce okiennej lub też bezpośrednio na ścianie. W przypadku rolety podtynkowych niekiedy zdarza się tak, że posiadają one wpust z przodu skrzynki, co daje możliwość dokonania obróbki tynkarskiej w budynku. Również prowadnice są skonstruowane w taki sposób, który pozwala na ich częściową zabudowę. Wcześniejsze przemyślenie sposobu montażu jest szczególnie ważne i należy zawsze brać to pod uwagę, by móc osiągnąć zadowalający i funkcjonalny rezultat. Niektóre rodzaje rolet (jak właśnie podtynkowe) wymagają konkretnych rozwiązań, przez co ich montaż już w trakcie budowy może być niemożliwy.

Czy warto montować rolety antywłamaniowe?

Zabezpieczenie własnego domu, mieszkania czy też lokalu usługowego przed włamaniem to bez wątpienia coś, czego nie wolno bagatelizować. Odpowiednia ochrona jest niezbędna do tego, by móc czuć się bezpiecznie. Zamontowanie rolet antywłamaniowych to rewelacyjne rozwiązanie, które jest skuteczne i w dodatku stylowe. Roleta antywłamaniowa to między innymi pancerz rolety, który wyposażony jest w specjalne blokady oraz alarm. Rolety wysokiej klasy antywłamaniowej są gwarancją bezpieczeństwa w każdych budynkach. Jeśli dodatkowo zainwestujesz w solidne drzwi antywłamaniowe, sforsowanie takiego zabezpieczenia przez włamywacza będzie niezwykle trudne.

Jaki jest koszt rolet zewnętrznych?

Cena rolet zewnętrznych zależy od wielu czynników i od tego, jakie dokładnie funkcje mają one spełniać. Przyjmuje się jednak, że ich średnia cena oscyluje w granicy 150-200 złotych za metr kwadratowy. Funkcje takie jak zdalne sterowanie czy też wzmocniony pancerz mogą wpływać na ostateczną cenę, ale są czymś na co warto się zdecydować. Warto wyposażyć bowiem swój dom czy też budynek w produkty, które zapewnią ochronę na najwyższym poziomie. W sieci czy też sklepach stacjonarnych bez problemu znajdziesz rolety zewnętrzne, które spełnią wszelkie Twoje oczekiwania.

Zastosowanie rolet w domu na przedmieściach

Jeśli posiadasz dom znajdujący się na przedmieściach lub też na wsi, rolety zewnętrze mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Ochrona przed włamywaczami czy też zabezpieczenie okien przed warunkami atmosferycznymi to jedne z głównych czynników sprawiających, że coraz więcej osób decyduje się na takie właśnie rolety. Ich popularność związana jest również z tym, że skutecznie blokują one promienie słoneczne, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem danego pomieszczenia. Robią to przy tym znacznie lepiej niż tradycyjne żaluzje czy też zasłony. Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie, prywatności i komforcie, powinieneś zdecydować się na rolety zewnętrzne na okna.

Rolety zewnętrzne w mieszkaniu

Mieszkanie w bloku przy ruchliwej ulicy bywa dosyć męczące – szczególnie w nocy. Podobnie sprawa wygląda w przypadku lokalów usługowych i biznesów, w których liczy się cisza i spokój w danym pomieszczeniu. Na szczęście rolety zewnętrzne gwarantują odpowiedni poziom izolacji akustycznej oraz szczelną barierę termoizolacyjną. To z kolei pozwala znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Dodatkowym plusem jest to, że obecnie można bez problemu wybrać takie rolety, które będą kolorystycznie zgodne z elewacją budynku, dzięki czemu wszystko będzie wyglądało spójnie.

Podsumowanie – jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne elewacyjne podobnie jak drzwi rewelacyjnie chronią zarówno szyby okien jak i wnętrza budynków przez włamywaczami. Są bardzo funkcjonalne – istnieją modele które sterowane są przy pomocy pilota jak i takie, które można opuszczać ręcznie. W ofercie sklepów znajduje się szeroki wybór rolet, które sprawdzą się idealnie w przypadku każdego rodzaju budynku. Należy pamiętać jednak o tym, by wybrać odpowiedni rodzaj rolet, ponieważ nie każdy z nich można zamontować w dowolnym momencie. Rolety zewnętrzne mają wiele zastosowań – od kwestii antywłamaniowych po te związane czysto z komfortem ich użytkowania. Warto więc postawić na nie w momencie, gdy zależy Ci na wysokiej funkcjonalności i swoim bezpieczeństwie.