Rolety zewnętrzne oparte na zasadzie nawijania ruchomo połączonych elementów na wałek nawojowy. Stosowane są w celu ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem, a także zabezpieczenie utrudniające włamanie. Zamontowane mogą być na elewacji budynku, w wersji fasadowej, naokiennej, nadprożowej lub jako zintegrowane.

Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staję się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania nawet do 30%. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z „poduszką powietrzną” nie pozwala ciepłu przenikać do wnętrza budynku.

aktualne-promocje
zamow-bezplatny-pomiar
zapytaj-o-cene
zamow-darmowa-wycene

Rodzaje

Rolet zewnętrznych

Rolety fasadowe

Różnią się od pozostałych typów rolet tym, że montuje się je do elewacji budynku, futryny okiennej lub drzwiowej. Skrzynki rolet fasadowych mają kształt prostokątny lub owalny. Wykonywane są z aluminium, PCV, stali lub drewna. Z takich samych materiałów zbudowane są profile. Rolety fasadowe sterowane są ręcznie – taśma, linka, korba – albo za pomocą silnika elektrycznego. Istnieje tez możliwość zastosowania automatycznych czujników zmierzchu, czasu, wiatru, czuwania itp.

Rolety nadprożowe

Posiada skrzynki w kształcie odwróconej do góry litery U. Skrzynki te zbudowane są ze styropianu i zbrojone w górnej części drutem stalowym. Pancerz, prowadnice i dolna listwa wykonane są z aluminium. Dla zapewnienia możliwości kontroli i konserwacji, skrzynka od strony wewnętrznej w górnej części otworu okiennego posiada klapę rewizyjną.

Rolety podtynkowe

Są najbardziej dogodnym rozwiązaniem na rynku osłon okiennych. Wielkość stosowanych zewnętrznie warstw izolacyjnych ściany budynku jest wystarczająca, aby pod nimi ukryć skrzynkę rolety. W tym przypadku zamontowana skrzynka rolety znajduje się na zewnątrz nadproża i nie naraża go na przemarzanie, a ukryta pod warstwą izolacyjną nie wpływa na estetykę fasady budynku. Dostęp do wnętrza skrzynki umożliwia klapa rewizyjna, która znajduje się po stronie zewnętrznej nad futryną okienną

Zastanawiasz się jakie rolety zewnętrzne wybrać? Skontaktuj się z Nami!
Posiadamy rolety także na terenie innych miast takich jak : Katowice, Wrocław i wiele innych.

Rodzaje rolet

Zobacz, rodzaje rolet, które mamy w ofercie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!