Jak zmierzyć okno?

 In Blog

Budujesz dom i planujesz zakup okien? A może w najbliższym czasie będziesz potrzebował zmienić obecne okna na nowe? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, jak zmierzyć okno, żeby móc cieszyć się z jego wszystkich funkcjonalności i możliwości. Pamiętaj! Mierzenie okna musi być rzetelne i dokładne. W przeciwnym wypadku nie będziesz mógł prawidłowo go zamontować.

Jak zmierzyć okno do wymiany?

Chcesz mieć ładne i skuteczne okna w domu? Aby zachować jego prawidłową funkcjonalność zatem musisz dobrze je zmierzyć przed montażem. Prawidłowe wymierzenie okna będzie miało znaczenie nie tylko dla jego montażu, ale i późniejszego użytkowania.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmierzyć okno, to musisz wiedzieć, że wykonanie pomiaru okna może się różnić w zależności pod tego, który z elementów planujesz zmierzyć. Również na tą sytuację wpływa fakt, że nie zawsze konieczne będzie zmierzenie całego okna.

W zależności od sytuacji, możesz potrzebować wymiarów skrzydeł okiennych, będziesz musiał wykonać pomiar ościeży. Jeśli chcesz wstawić okno w nowym budynku będziesz musiał zmierzyć wnękę okienną. Warto zdać sobie sprawę, że w każdej z tych sytuacji będzie mierzona inna część okna. Raz pomiar dokonywany będzie na górze okna, innym razem w części zewnątrz budynku.

Jak zmierzyć stare okna do wymiany?

Jeśli chcesz założyć w domu nowe okna to pomiar okna to nie wszystko co należy zmierzyć. Aby zmienić okna na nowe także mierzymy szerokość otworu, w którym znajdują się okna.

Należy pamiętać, że dokładność wykonania i uwzględniania dodatkowych aspektów ma tutaj ogromne znaczenie. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu symetrycznego wyglądu, to prawidłowe ustawienie okna ma ogromne znaczenie.

Jeśli planujesz wymienić nie tylko okna, ale i parapety, to musisz wiedzieć jakie wymiary pobrać. Montaż parapetu musi zostać również zaplanowany. Niezależnie od tego, czy wymiana będzie dotyczyć parapety wewnętrznego, zewnętrznego czy obu, musisz pamiętać o zostawieniu luzu montażowego o odpowiedniej grubości. Szerokość luzu powinna wynosić od 3 cm do 5 cm.

Jak wymierzyć okno do moskitiery?

Chcesz zabezpieczyć wnętrze Twojego domu przed atakiem owadów i różnych insektów? Jeśli tak, to moskitiery będą doskonałym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, jak zmierzyć okno do moskitiery?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj moskitiery wybierzesz, musisz pamiętać, że wybierając się na zakupy musisz posiadać odpowiednie wymiary, czyli musisz wcześniej dokładnie zmierzyć okno.

Przede wszystkim musisz zmierzyć grubość profilu okiennego. Oprócz tego ważne jest żeby dokładnie zmierzyć wysokość ościeży, szerokość otworu. Dokładne zmierzenie okna sprawi, że będziesz mógł cieszyć się wysoką funkcjonalnością moskitier do okna.

Jak zmierzyć okno do rolety zewnętrznej?

Roleta zamontowana na zewnątrz budynku ma wiele zalet. Dlatego coraz częściej to rozwiązanie pojawia się w naszych domach. Jednak jak zmierzyć okno zanim rolety zewnętrzne zostaną zamontowane?

Przy tych pomiarach kluczowe będzie określenie, czy roleta zostanie zamontowana we wnęce okiennej, czy na ścianie budynku. Od tego zależy sposób pobrania pomiarów.

Jednak niezależnie od tego, gdzie będzie zamontowana roleta musisz wcześniej dokładnie zmierzyć szerokość na górze i dole okna. Następnie mierzymy wysokość otworu (wnęki) po obu stronach. Dokładny pomiar ościeży sprawi, że kasety wraz z roletą zostaną odpowiednio zamontowane. Ponadto odpowiednio wykonane pomiary będą umożliwiały prawidłowe ustawienie moskitier.

Jak wymierzyć okno pod rolety?

Jeśli chcesz zamontować wewnątrz okna rolety to również musisz je odpowiednio zmierzyć. Ważne jest, aby kierować się zaleceniami producenta co do pomiarów wysokości, szerokości, czy głębokości wnęki i ościeżnicy.

Dzięki temu zyskasz pewność, że w oknach znajdą się jedynie dobrze zamontowane rolety, których wymiary sprawią, że z łatwością je zamontujesz i później będziesz z nich korzystać.