Moskitiery ramkowe Jaworzno

Czym jest moskitiera? Najprościej opisać moskitiery jako system, który zapobiega wlatywaniu do mieszkania niemile widzianych owadów. Chodzi tu przede wszystkim o owady takie jak muchy czy komary. System moskitier składa się z mocowanych do ram okna siatek o bardzo drobnych oczkach. Sprawia to, że nawet małych rozmiarów owad nie jest w stanie dostać się do wnętrza domu.

Moskitiery często są montowane w domkach letniskowych na terenach wilgotnych, np. nad jeziorem czy w lesie. Coraz częściej spotyka się je też w prywatnych domach i mieszkaniach. Można montować je w zwykłych oknach, ale także w drzwiach balkonowych czy tarasowych. W ofercie mamy różne modele moskitier. Niektóre z nich, takie jak moskitiery ramkowe, można bez problemu mocować w każdym oknie. Modele takie są dopasowywane do wymiarów konkretnego okna. Składają się z ramki stworzonej na wymiar oraz dopasowanej do niej niewielkiej siatki. Taką moskitierę można bardzo łatwo i szybko mocować, a także w momencie, gdy zaistnieje taka potrzeba, równie szybko i bezproblemowo zdjąć.

Salon sprzedaży

Jaworzno

ul. Grunwaldzka 107
43-603 Jaworzno

tel: 32 616 62 30
kom. 797 027 230

mail: jaworzno@termalux.pl

aktualne-promocje
zamow-bezplatny-pomiar
zapytaj-o-cene
zamow-darmowa-wycene

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

Moskitiery okienne Jaworzno

Komary, muchy czy inne owady są dużym utrudnieniem, zwłaszcza podczas ciepłych, wiosennych i letnich miesięcy. Często w tym czasie wietrzymy mieszkania, a szeroko otwarte okna to zaproszenie dla insektów. Można stosować środki na owady, ale lepiej wybrać świetnej jakości, proste rozwiązanie, czyli moskitiery okienne. Dzięki drobnym oczkom w siatce montowanej w oknie żaden owad nie ma szans dostać się do domu.

Moskitiery drzwiowe Jaworzno

Standardowe moskitiery okienne, moskitiery ramkowe nie pasują do drzwi, bo muszą się one swobodnie otwierać. Nie da się zatem w oknie balkonowym czy drzwiach tarasowych zainstalować standardowych moskitier, które blokowałyby wejście. Jednak i na ten kłopot jest proste rozwiązanie. Mowa o moskitierach drzwiowych, przygotowanych specjalnie z myślą o oknach balkonowych. Mogą być to moskitiery wyposażone w zawiasy, które montuje się jako drugie drzwi. Otwierają się one tak samo jak okno balkonowe, co nie przeszkadza w jego działaniu. Tego typu moskitiera nie jest również skomplikowana w montażu. Ważne jest tutaj dokładne zmierzenie okna, do którego ma zostać zamontowana. Tylko poprawnie wykonane wymiary pozwolą zamontować moskitierę w taki sposób, by skutecznie chroniła przed owadami.

Moskitiery harmonijkowe Jaworzno

Moskitiera harmonijkowa to odmiana standardowej moskitiery. Taka moskitiera bardzo skutecznie chroni przed inwazją owadów w mieszkaniu i w domu. Podstawowa różnica między nią a moskitierą ramkową polega na tym, że harmonijkowa moskitiera nie jest montowana do okna na ramce. Moskitiera harmonijkowa ma formę plis. Można więc łatwo ją złożyć i rozłożyć, a w każdym ułożeniu zajmuje niewiele miejsca. Z tego względu to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań, tam, gdzie ważne jest, aby zachować jak najwięcej przestrzeni. Co także ważne, montaż oraz demontaż moskitiery to zadania banalnie łatwe i szybkie. Nie są więc potrzebne skomplikowane, inwazyjne działania. Cały proces zajmuje niewiele czasu. Dodatkowo moskitiera taka prezentuje się estetycznie.

Moskitiery na wymiar Jaworzno

Moskitiery na wymiar? To podstawa. Moskitiera powinna być stworzona dokładnie na wymiar okna. Tak siatka, jak i ramki w przypadku moskitier ramkowych muszą być dopasowane do ram okna. Chodzi o to, by skutecznie chronić przed inwazją owadów. Mogą się one przedostać się do domu każdą szparą. Dlatego brak szczelin zapewni odpowiednią ochronę. Dobrze jest zatroszczyć się o idealną szczelność moskitiery, ponieważ tylko wtedy zapewni komfort i będzie działać tak skutecznie, jak powinna.

Niezbędne jest więc dokładne zmierzenie okna. Dzięki zebranym pomiarom można przygotować moskitierę na wymiar, która będzie idealnie pasować do ramy. Jeśli chodzi o moskitierę na drzwi, koniecznie jest wykonanie odwiertów, dlatego tym bardziej istotne jest poprawne zebranie wymiarów stolarki okiennej, tak w przypadku moskitiery drzwiowej, jak i zwykłej.