Moskitiery ramkowe Katowice

Moskitiera ramkowa – czym ona jest? Najprościej mówiąc jest to system, który zapobiega przedostawaniu się do mieszkania owadów, między innymi takich jak muchy czy komary. System tego rodzaju składa się z montowanych do ram okna siatek, które wyposażone są w bardzo drobne oczka, dzięki czemu żaden owad nie jest w stanie przeniknąć do wnętrza domu. Moskitiery są często montowane w domkach letniskowych położonych na terenach wilgotnych, np. nad jeziorem czy w lesie. Są również pożądane w prywatnych domach i mieszkaniach. Moskitiery ramkowe można montować w zwykłych oknach, ale także bez problemu zakładać w drzwiach balkonowych czy tarasowych. Dostępne są różne modele moskitier. Część z nich, moskitiery ramkowe, można bez problemu zamontować w każdym oknie. Modele ramkowe są dokładnie dobierane do wymiarów konkretnego okna. Składają się z ramki stworzonej na wymiar oraz dopasowanej do niej drobnej siatki. Taką moskitierę da się bardzo łatwo i szybko zamontować, a także, gdyby zaistniała taka potrzeba, równie szybko i bezproblemowo zdemontować.

Salon sprzedaży

Katowice

ul. Żwirki i Wigury 5
40-063 Katowice

tel. 32 251 03 41
kom. 502 772 494

mail: katowice@termalux.pl

aktualne-promocje
zamow-bezplatny-pomiar
zapytaj-o-cene
zamow-darmowa-wycene

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

Moskitiery okienne Katowice

Komary, muchy jak również inne owady są ogromnym utrudnieniem, zwłaszcza w trakcie ciepłych, wiosennych oraz letnich miesięcy. Często w tych miesiącach wietrzymy mieszkania, a szeroko otwarte okna to zaproszenie dla wielu różnych insektów. Skutkiem tego są dokuczliwe ugryzienia komarów. Zamiast używania środków na owady, lepiej postawić na wysokiej jakości i jednocześnie proste rozwiązanie, czyli moskitiery okienne. Dzięki bardzo drobnych oczkach w siatce montowanej w oknie żaden owad nie ma szans dostać się nieproszonym do domu. Nie będzie więc przeszkadzał. Moskitiera ramkowa chroni skutecznie.

Moskitiery na wymiar Katowice

Moskitiery na wymiar? Jak najbardziej. To ważne, aby moskitiera ramkowa została stworzona dokładnie pod wymiar okna. Tak sama siatka, jak i ramki w przypadku moskitier ramkowych powinny być bardzo dobrze dopasowane do ram okna. Chodzi o to, by doskonale chronić przed inwazją owadów, które mogą przenikać każdą szparą. Dlatego jedynie brak szczelin pozwoli osiągnąć pożądany efekt. Warto zatroszczyć się o idealną szczelność moskitiery, ponieważ tylko wtedy moskitiera ramkowa zapewni oczekiwany komfort i będzie działać tak skutecznie, jak powinna, a ochrona przed owadami będzie wysoka.

Niezbędne jest zatem dokładne zmierzenie okna, by później można było przygotować moskitierę na wymiar, która będzie perfekcyjnie pasować do ramy. Jeśli chodzi o moskitierę na drzwi, niezbędne jest wykonanie odwiertów, dlatego tym bardziej istotne jest poprawne oznaczenie wymiarów.

Moskitiery drzwiowe Katowice

Standardowe moskitiery okienne nie pasują do drzwi, ponieważ muszą się one swobodnie otwierać. Nie da się zatem w oknie balkonowym czy drzwiach tarasowych zainstalować standardowych moskitier. Jednak i na taki problem jest proste rozwiązanie. Mowa o moskitierach drzwiowych, opracowanych specjalnie z myślą o tego rodzaju oknach. Mogą być to moskitiery wyposażone w zawiasy, które są instalowane jako drugie drzwi. Otwierają się one tak samo jak okno balkonowe czy tarasowe i nie przeszkadza w działaniu drzwi. Tego rodzaju moskitiera nie jest również trudna w montażu. Kluczem do sukcesu jest tutaj dokładne zmierzenie okna, do którego ma ona być zamontowana. Tylko poprawnie zrobione wymiary pozwolą zamontować moskitierę w taki sposób, by skutecznie chroniła przed owadami i by nie mogły się one przedostać przez szczelinę między oknem a siatką. Taka ochrona przed owadami jest świetna.

Moskitiery harmonijkowe Katowice

Moskitiera harmonijkowa to inna, nowoczesna odmiana standardowej moskitiery, różniąca się od moskitiery ramkowej do okien i drzwi. Taka moskitiera także bardzo skutecznie chroni przed inwazją owadów i pojawianiem się ich w mieszkaniu czy w domu. Podstawowa różnica jest w tym wypadku taka, że harmonijkowa moskitiera nie jest montowana do okna na sztywnej ramce. Jak sama nazwa wskazuje, moskitiera harmonijkowa przyjmuje oryginalną formę plis. Można zatem bardzo łatwo ją złożyć i rozłożyć, a w każdym położeniu zajmuje ona niewiele miejsca. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla mniejszych mieszkań, tam, gdzie ważne jest, aby zachować jak najwięcej przestrzeni. Co także jest ważne, montaż oraz demontaż moskitiery, tak jak i moskitiery ramkowej z okien i drzwi, to zadania banalnie łatwe i szybkie. Nie są więc potrzebne skomplikowane, inwazyjne działania. Cały proces zajmuje niewiele czasu. Dodatkowo moskitiera taka prezentuje się bardzo ładnie.