Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

 In Blog

Wyposażając nowe mieszkanie czy też dom, prędzej czy później przychodzi moment na zmierzenie się z kwestią wyboru drzwi wewnętrznych – i choć to zadanie wydaje się być banalne, podczas zakupów okazuje się, że do takich jednak nie należy. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie, że kluczowe podczas wyboru są nie tylko kwestie gustu, ale też inne współczynniki – model skrzydła, rodzaj ościeżnicy (inaczej nazywaną framugą), klamka, rodzaj wentylacji czy też jej brak oraz wzór z szybą albo bez. Dlatego też już na samym początku warto zwrócić uwagę, co otrzymamy w cenie drzwi, które sobie upatrzyliśmy, a za co będzie trzeba ponieść dodatkowe koszta.

Spis treści:

  1. Jak wybrać drzwi wewnętrzne
  2. Jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania
  3. Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku
  4. Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu
  5. Jakie wybrać drzwi wewnętrzne forum
  6. Jakie wybrać drzwi wewnętrzne opinie

Z poniższej treści dowiesz się, jak wybrać drzwi wewnętrzne, czym kierować się podczas wyboru drzwi do domu czy mieszkania w bloku oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania tego wyboru.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania

Dokonując wyboru drzwi do mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę trzy kluczowe aspekty – przeszklenie drzwi, rodzaj zamka i wyciszenie. Gdy chcemy wyciszyć daną przestrzeń i ją zaciemnić, wybierajmy modele pełne, czyli bez przeszklenia. Dodatkowo zwróćmy uwagę na konstrukcję drzwi i ich wypełnienie. Skrzydła drzwiowe pełne o płycinowej konstrukcji, dodatkowo wypełnione płytą wiórową – pełną lub otworową – doskonale np. wyciszą pokój śpiącego dziecka czy też nastolatka uwielbiającego głośną muzykę. Świetną izolację akustyczną gwarantują także skrzydła ramiakowe – nie posiadają one wypełnienia, a na ich konstrukcję składają się ramiaki poziome i pionowe, łączone w całość na zasadzie puzzli.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku

Często zdarza się tak, że posiadamy mieszkanie w bloku, które nie jest dużych rozmiarów. Wtedy zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca, a co za tym idzie, dobieramy wyposażenie przestrzeni w taki sposób, by nie zawadzało nam na niewielkiej przestrzeni. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się drzwi w wersji łamanej lub też suwanej. Te drugie występują w systemie naściennym lub wewnątrzściennym. System wewnątrzścienny jest bardzo efektowny, bowiem całą konstrukcję zabudowuje się specjalną ścianką gipsowo – kartonową. Dzięki temu drzwi „chowają się” w ścianie. Natomiast drzwi wewnętrzne łamane znajdują swoje zastosowanie także w szafach wnękowych i w garderobach.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, dopasowując drzwi pod kontem swojego gustu, oczywiście należy wybrać takie, które wpasują się w stylistykę danego pomieszczenia – ale to nie wszystko. Każde wnętrze domu wymaga odpowiedniego podejścia pod względem funkcjonalności, dlatego też producenci drzwi umożliwili dobór swoich produktów pod indywidualne potrzeby klienta. Istnieją drzwi wewnętrzne jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe w wersjach rozwieranej i przesuwanej. Aby dopasować drzwi do swojego domu i potrzeb lokatorów, kierujmy się kilkoma ważnymi kwestiami – zweryfikujmy ciągi komunikacyjne w domu i zastanówmy się, w jaki sposób mają otwierać się drzwi – do wnętrza czy na zewnątrz pomieszczenia, na stronę lewą czy prawą. To niezmiernie ważne niuanse, które pozwolą nam na komfort we własnym domu.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne forum

Jeśli jesteś zwolennikiem standardowych stylizacji, kupując drzwi nie będziesz mieć z tym większego problemu. Drewniane, imitujące drewno, białe drzwi czy wyglądające jak kamień, to aktualnie chleb powszedni każdego większego sklepu z artykułami wnętrzarskimi. Jednak co zrobić w momencie, kiedy szukasz czegoś niestandardowego, odbiegającego od norm panujących w sklepach? Możesz zdecydować się na indywidualne zamówienie, korzystając z firm, które takie rozwiązania proponują. Zyskasz dzięki temu możliwość wybrania wzoru, koloru drzwi wewnętrznych, a nawet własnej stylizacji drzwi.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne opinie

W jaki sposób dopasować drzwi do swojego wnętrza mieszkania czy domu już wiemy. Możliwości na tym polu jest naprawdę wiele. To przede wszystkim indywidualna kwestia poparta swoim gustem jak i potrzebami w funkcjonalności danego pomieszczenia. To my, nikt inny, wiemy doskonale, które pomieszczenie powinno być wyciszone, które przeszklone i w jakich drzwiach potrzebne będą wywietrzniki powietrza. Wybór drzwi to kwestia indywidualna.